27 lat doświadczenia

Flota
Pojazdów

Transport międzynarodowy

Samochody wykorzystywane do transportu mebli powinny mieć zwartą zabudowę kontenerowa Taka konstrukcja powoduje, że meble bezpiecznie pokonają nawet najdłuższe odcinki. Sztywna konstrukcja powoduje, że zabudowa nie rusza się na boki i nie doprowadza to do przemieszczania się mebli. Dzięki temu czasie jazdy – a szczególnie na zakrętach – nie powstają obtarcia mebli i nie poluzowują się mocowania, które też powoduję uszkodzenia. Stosujemy tylko i wyłącznie zabudowy kontenerowe. Meblowóz Mercedes Atego 1224 jest unikatowym w skali Polski. Posiada bowiem typowe dla meblowozu wykończenie kontenera, windę załadunkową oraz możliwość przewozu nawet 6 osób 

Co możemy zaoferować ?

Peugeot Boxer

Przeprowadzki Niemcy Polska

Wymiary: dł. 4,0m x szer. 1,9m x wys. 2,2

Objętość kontenera: 17m3

Ładowność (z dwoma kierowcami + zatankowanym samochodem): 800 kg

Przeznaczenie: kawalerka

Iveco Daily

Wymiary: dł. 4,2m x szer. 2,2m x wys. 2,2

Objętość kontenera: 20m3

Ładowność (z dwoma kierowcami + zatankowanym samochodem): 800 kg

Przeznaczenie: kawalerka, Mieszkanie 1,5 pokojowe

Mercedes Atego

Wymiary: dł. 7,4m x szer. 2,45m x wys. 2,8

Objętość kontenera: 50m3

Ładowność (z dwoma kierowcami i zatankowanym samochodem): 4100 kg 

Przeznaczenie: mieszkanie 3-4 pokojowe, mały domek

Najczęściej zadawane pytania

Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (DMC) samochodu dostawczego wynosi 3500 kg. Samochód jeśli jest do pełna zatankowany i jedzie w nim dwóch kierowców waży ok. 2700 kg. Do wykorzystania na ładunek (meble, kartony i inne rzeczy) zostaje 800 kg. Taką wartość mają nasze samochody w zabudowie kontenerowej, co jest najwyższą wartością w tej klasie. Zazwyczaj samochody dostawcze posiadają rzeczywistą ładowność w zakresie 600 – 700 kg.

Kontener ze względu na swoją konstrukcję ma sztywne ściany i podczas jazdy – szczególnie na zakrętach – ścianki się nie przechylają. Dodatkowo ścianki kontenera mają możliwość przymocowania uchwytów do zabezpieczenia rzeczy podczas jazdy.

Zarówno prawo polskie oraz europejskie nie dopuszcza możliwości jazdy przeładowanym samochodem. Jeśli się okaże, że ciężar ładunku jest za wysoki nakłada się mandat (w zależności od kraju od 300 Euro do 1500 Euro). Dalsza jazda jest możliwa tylko po zdjęciu nadmiaru wagi. Jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, gdyż oznacza to często znalezienie kolejnego samochodu. 

Zdecydowanie nie. Pomimo, że objętość dwóch samochodów dostawczych = objętości ciężarówki to różnica tkwi w ładowności. Waga towaru jaką możemy legalnie zabrać na dwa samochody dostawcze to ok. 1700 kg natomiast możliwości ciężarówki są zdecydowanie większe, bo wynoszą 4200 kg. Nie ma ryzyka mandatu !

Adres

Home-Service Mariusz Jagodziński ul. Francuska 52 pok. 16        65-536 Zielona Góra

Telefon

+48601554539

+48683232923

WWW

www.przeprowadzki-europa.eu biuro@przeprowadzki-europa.eu

Media